- YURT DIŞI OTURUM VE GÖÇMENLİK DANIŞMANLIĞI -

DENEYİMLİ VE GÜVENİLİR EKİBİMİZ BAŞVURUNUZU YÖNETMEK İÇİN HAZIR

busy_street_3 SÜREKLİ OTURMA VE ÇALIŞMA İZNİ

Kanada’da şube açarak ticaretinizi Amerika Kıtasına genişletebilirsiniz.

KANADA’DA ŞUBE AÇMA

İŞADAMLARINA FIRSATLAR

Türkiye’deki mevcut şirketinizin faaliyet alanına finansal göstergelerine bağlı olarak Kanada’da bir şubesini açabilmeniz mümkündür. Ya da sermaye zorunluluğu getirmeyen, yeni bir şirket kuruluşu da yapılabilir.

Bütün bunları yapabilmek için önemli olan Kanada’da işlerin yönetimini üstlenecek kişilerin sürekli oturum ve çalışma hakkını içeren, Kanada göçmen vizesine sahip olmasıdır. Göçmenlik ile ilgili işadamlarına yönelik kategorilerin kriterlerini detaylı bir şekilde inceleyebilir, niteliklerinizin uygun olup olmadığı öğrenmeniz için “ücretsiz kişisel değerlendirme formumuzu” doldurabilirsiniz. Vasıflarınızın uygun olması durumunda da ofisimizde bir toplantı organize ederek süreçler hakkında sizlere detaylı bilgiler verebiliriz.

ABD, Kanada ve Meksika arasındaki “Serbest Ticaret Anlaşması”ndan (NAFTA) faydalanarak ürünlerinizi, yeni pazarlara açabilme imkanına kavuşacaksınız.

Çocuklarınız, dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birine sahip Kanada’da aynı Kanada Vatandaşları gibi ücret ödemeden, bu sosyal haklardan faydalanabilirler.

1 Ocak 2005 tarihinden itibaren NAFTA üyesi ülkeler uyguladıkları kotaları kaldırmışlardır. Dünya ticaretinin %40′ının gerçekleştiği bu pazarda yerinizi alın…

Kanada’da ticari vergi ve işletme maliyetleri (kira, elektrik, ulaşım vb) açısından, Amerika’daki bir yatırıma göre %25-%30 gibi önemli bir avantajı yatırımcılara sunmaktadır. Detaylar için Kanada sunumumuzu incelemenizi tavsiye ederiz.

SUNABİLECEĞİMİZ HİZMETLER

- Şirket Yöneticisi Konumunda bulunan kişi ve ailesine sürekli oturum ve çalışma hakkını içeren Kanada Göçmen Vizeleri’nin alınmasında hukuki hizmet verilmesi

- Pazar araştırmasına yönelik sektörel kapsamda iş seyahatlerinin planlanması ve gerçekleştirilmesi.

- Şirket kurulması veya şube açılması.

- İlgili kanuni defterlerin Federal hükümetlere onaylatılması.

- Kanada’da çalışabilmek için ilgili Meslek Odası’ndan “Yetki Belgeleri”nin alınması.

- Ofis tutulması.

Üstelik bu işlemlerin hepsinin 6 ay gibi kısa bir sürede bitmesini mümkün kılabiliriz.

AVANTAJLARINIZ

Türkiye’deki şirketinizin mevcut ithalat ve ihracatlarını Kanada’da kurulacak yeni bir şirketiniz üzerinden gerçekleştirebilir veya NAFTA pazarında bulunmaktan dolayı yaratacağınız ilave ithalat ve ihracat hacminden dolayı ve bu işlem hacmi Kanada bankaları aracılığıyla gerçekleşeceğinden aynı Kanadalı şirketlerin sahip olduğu imkanlar ile uzun vadeli kredilere çok düşük faizlerle sahip olabilir,bu sayede yatırımlarınızı dünyanın herhangi bir yerinde yapabilirsiniz.

Kanada, dünyanın en gelişmiş 8 ekonomisiden birisine sahip olduğu gibi, şirket kuracak yabancı yatırımcılara da geniş imkanlar sunan bir ülkedir.

Vergi oranları diğer G-8 ülkelerinden daha düşüktür. İlk 5 yıl içerisinde de vergi istisnalarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca Türk vergi mevzuatı da, yurt dışında yaşayan kişilere çeşitli imtiyazlar tanımaktadır.

Kanada, işletme maliyetleri açısından (elektrik, nakliye, kira vb.) G-8 ülkeleri içinde en düşük maliyetlere sahip olmanın yanı sıra, Amerika’daki bir yatırıma göre %25-%30 oranında avantaj sunmaktadır.

Kanada’da bir şirket kurmak için herhangi bir minimum sermaye zorunluluğu da bulunmamaktadır.

Yeni şirket kuruluşunda, resmi tüm işlemlerden ofis tutulmasına kadar olan her aşamada, sizin yanınızda olabiliriz.

Teşvikler

Türk hükümeti, Türk şirketlerinin ihracatını geliştirmek üzere oldukça kapsamlı teşvik imkanları sunmaktadır. Yalnız önemle belirtmek isteriz ki,bu teşviklerden faydalanmak için o ülkede gerekli izinlerle resmi olarak ofis, şube, mağaza, depo açmak sureti ile faaliyet göstermek gerekmektedir.

HİZMETLERİMİZ