- YURT DIŞI OTURUM VE GÖÇMENLİK DANIŞMANLIĞI -

GÖÇMENLİK HİZMETLERİ, Kanada göçmenlik danışmanlığı

GÖÇMENLİK HİZMETLERİ
Kanada’ya göç kararı almanın, hayatınızda ne denli önemli olabileceğinin farkındayız. Profesyonel hizmetlerimizden yararlanmanızın, dosyanızın en iyi şekilde temsil edilmesini temin edeceğine, emin olabilirsiniz.

Kanada göçmenlik başvurusu konusunda, profesyonel anlamda hukuki hizmet almayan kişiler, nitelikleri uygun olsa dahi reddedilmeye kadar varabilecek sonuçlarla karşılabilmekte, geleceklerini değiştirme fırsatını kaybedebildikleri gibi, gereksiz yere zaman ve para kaybı yaşamaktadırlar.

Potansiyel bir göçmen adayı olarak, başvuru dosyanızın hangi belgeleri içermesi, bu belgelerin niteliklerinin nasıl olması gerektiği, Kanada Göçmenlik Görevlileri’nin sizi daha yakından tanıyabilmek için yapabilecekleri görüşmede hangi konuların üzerinde duracakları, soracakları sorulara verilmesi uygun cevapların neler olabileceği gibi, başvurunuzu etkileyecek her türlü unsurun önceden sizinle paylaşılması gerekmektedir. Başvurunuzun profesyonel ellerden yönetilmesini sağlarsanız, tüm aşamaları önceden tanıma ve hazırlıklı olma şansına sahip olursunuz.

Kanada’ya göçmenlik başvurusu yapmanın kolay ve zahmetsiz bir iş olduğu kanısında olabilirsiniz. Daha önceki deneyimlerimizi göz önüne alarak, başvuru sürecinin olumlu sonuçlanmasının, büyük ölçüde Başvuru Dosyanızın Kanada yetkililerine sunuluş biçimine dayandığını söyleyebiliriz. Mümkün olan en iyi başvuruyu sunmak, son derece önemlidir.

Başvurunuzu, ancak her yönüyle gözden geçirdikten ve en uygun şekilde hazırlandığına emin olduktan sonra, Kanada göçmenlik ofisine gönderiyoruz.
Aşağıda Göçmenlik hizmetlerimizin bir özeti verilmiştir :

1. Tarafımıza vereceğiniz ön bilgiler sayesinde, Kanada göçmenlik yapısı içinde size uygun bir kategorinin olup olmadığını “ücretsiz” olarak değerlendirerek bu bilgileri sizinle paylaşıyoruz.

2. Kanada Göçmenlik Kriterleri çerçevesinde nitelikleriniz incelendikten sonra, puanlarınızın detaylı açıklamasını içeren “Kişisel Göçmenlik Değerlendirme Raporu”nuzu hazırlıyoruz. Size, bu puanların arttırılabilmesi için izlenmesi gereken yolları öneriyoruz.

3. Uygun olduğunuz göçmenlik kategorilerisine göre, göçmenlik görevlilerinin görmek istediği bilgi, belge ve niteliklerde başvuru dosyanızı tamamlayıp, mesleğinizde, eğitiminizde ya da geçmişinizde açıklanmamış hiçbir boşluk kalmamasını sağlıyoruz.

4. Arzu ettiğiniz takdirde İngilizce veya Fransızcaya çevrilmesi gereken evrakların tercüme işlemini sizin adınıza yaptırmamızda mümkündür.Konusunda son derece deneyimli olan, stratejik iş ortağımız Gizem Tercüme ile evraklarınızın tercümesinin hızlı ve ekonomik olarak yapılmasını sağlayabiliriz.

5. Sizin, ön plana çıkartılması fayda teşkil eden niteliklerinizin özellikle vurgulandığı, kişiye özel bir “Başvuru Raporu” hazırlıyoruz. Bu hizmetimizin en önemli katkısı, Kanada Göçmenlik Görevlileri ile yapmanız olası bir mülakat olasılığını düşürmesidir. Mülakattan muaf tutulmanız durumunda başvuru süreciniz önemli ölçüde kısalacaktır.

6. Kanada hükümetinin resmi mesleki tanımlamalarının yer aldığı “Ulusal Mesleki Sınıflandırma” kitabında belirtilen ana sorumlulukları göz önünde bulundurarak, mevcut ya da geçmişteki işverenlerden alacağınız referans mektuplarının sahip olması gereken formatlar konusunda sizi bilgilendiriyoruz.

7. Başlıca Kanada İş Bulma web sitelerini ve hali hazırdaki internet tabanlı iş arama sitelerini sizinle paylaşarak, mesleğinize olan talep, ücret vb. imkanlar konusundaki güncel ve gerçekçi bilgilere ulaşmanızı sağlıyoruz.

8. Mesleğinizin Kanada’nın iş yaşamındaki yeri ve önümüzdeki beş yıllık dönem içindeki muhtemel konumu hakkında sizi bilgilendiriyoruz.

9. “Yüz Yüze Görüşme” ye hazırlanma ; Kanada “Sürekli Yaşam, Oturma ve Çalışma İzni” için başvuran kişiler, seçme işleminin yapıldığı bir mülakata çağrılabilirler. Bu görüşmelerde Kanada Göçmenlik Vize Görevlisi, başvuranın eğitim yeterliliklerini, iş deneyimlerini, Kanada iş piyasa bilgisini, Kanada’da kendisine hayat kurabilme kapasitesini, İngilizce ve/veya Fransızca bilgisini değerlendirerek müracaatının uygun olup olmadığına karar verir.Görüşmelerden önce Başvuru Dosyanız, Kanada Göçmenlik Vize Görevlisi’nin kafasında başvurunuzla ilgili oluşabilecek, tüm sorular önceden bilinerek hazırlandığı için, EKSPER hizmetlerini kullanarak başvuran “Skilled Worker” kategorisi başvuranları arasında “Yüz Yüze Görüşme”ye çağrılma oranı %5 gibi çok düşük düzeydedir. Bundan dolayı, hem coğu kişi için stresli sayılabilecek bu görüşmeye girmeye gerek olmaz, hem de bu toplantıya girilmeyeceği için başvuru süreci çok daha hızlı neticelenir.
%5 ihtimalle de olsa “Yüz Yüze Görüşme”ye çağırılma durumunuzda ise : EKSPER’in deneyimlerine dayanarak hazırlanan, özel Cd-rom lardan faydalanarak, ne tip sorular sorulabilir, hangi konulara dikkat etmek lazım, ne gibi noktaları ön plana çıkarmalı gibi bilgilere ulaşılarak, birçok kişi için bilinmezlik içeren bir süreç, sizin için oldukça kolay aşılabilir olacaktır.

10. Size, Kanada’ya ilişkin faydalı olacağını düşündüğümüz bilgiler (hak ve sorumluluklar, sağlık, eğitim vs.) sunuyoruz.

11. Tıbbi muayene veya polis raporunu aldığınız dönemde, bu işlemlerle ilgili her türlü bilgi tarafınızla paylaşılıyor.

12. Canada Toronto’daki merkezimiz ve İstanbul ofisimiz sayesinde tüm göçmenlik işlemleriniz boyunca, ücretsiz bireysel göçmenlik danışmanlığı hizmeti sunmaktayız. Ayrıca, faks, e-posta, statü talebi vs. gibi Kanada Konsolosluğu ile aranızda olabilecek yazışmalar da daimi olarak biz ve avukatlarımız tarafından yapılacaktır.

HİZMETLERİMİZ