- YURT DIŞI OTURUM VE GÖÇMENLİK DANIŞMANLIĞI -

SIKÇA SORULAN SORULAR

S?
Ücretlerinizi öğrenebilir miyim?
C.
Ücret politikamızı farklı hizmet kapsamları ile başvuru yapmaya karar veren herkese uyabilecek düzeylerde tutmaya çalışmaktayız.

Göçmenlik başvuruları ile ilgili hizmet bedellerimiz, başvuru aşamaları başarı ile tamamlandıkça taksitler halinde ödenmektedir. Başvuranın niteliklerine göre birden fazla göçmenlik kategorisinden başvurulabileceğinden, üstelik kişinin özel durumuna bağlı olarak verilecek hizmetin değişebileceğinden, ücretlerimizi değerlendirmeye tabi tutmadığımız kişileri yanıltmaması açısından internet ortamında yayınlamamaktayız.

Göçmenlik başvuruları için kişisel değerlendirmeyi ücretsiz olarak sunmaktayız. Başvuru formumuzu doldurduktan sonra niteliklerinizin uygun olduğu göçmenlik kategorilerine göre hukuki hizmet bedellerimiz ve Kanada Hükümet vergileri detaylı olarak sizlerle paylaşılacaktır.
S?
Göçmenlik garantisi veriyor musunuz?
C.
Değerlendirmelerimiz neticesinde, niteliklerinin uygun olduğunu düşündüğümüz müşterilerimize, Kanada'da göçmen vizesi ile "Sürekli Yaşam, Oturma ve Çalışma İzni" alabileceğimizden son derece emin olduğumuz için 100% Geri Ödeme Garantisi uygulamaktayız.

100% Garanti uygulamamızın detayları için tıklayınız.
S?
Göçmenlik müracaatım ne kadar zaman sürecek?
C.
Deneyimlerimize ve önceki başvurularımızın neticelenme sürelerine dayanarak, her kategorinin farklı sürelerde neticeleneceğini bilmenizi isteriz. Kimi kategoride bu 5 ay sürecek iken başka kategorilerde 1,5-2 senelik bir süreyi de bulmaktadır. Alacağınız profesyonel bir yardım doğal olarak başvuru süresini önemli ölçüde kısaltacaktır. Çalışanlara ait kategorilerden göçmenlik müracaatlarımızı yaklaşık 1,5-2 sene, iş adamlarına ait müracaatlarımızı ise 5 ay ile 12 ay arasında sonuçlandırabilmekteyiz.

Eğer nitelikleriniz göçmen olmaya uygun ise gecikmeden başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz, aksi takdirde bugünkü göçmenlik yasaları değişmiş veya geçen süreç içerisinde başvuru yoğunluğundan dolayı neticelenme süreleri uzamış olabilir.

Yürürlükteki yasaların, en uygun göçmenlik kriterleri olduğunu da hatırlatmak isteriz.
S?
Göçmenlik başvuru süresini garanti edebilir misiniz?
C.
Hayır. Öncelikle göçmen vizesini vermek sadece ilgili ülkelerin yetkili göçmenlik ofislerine yapılacak resmi müracaatlar ile mümkündür. Başvuru yoğunluğuna, gönderilen dosyanın evraklarının ve bilgilerinin tam olmasına bağlı olarak neticelenme süresi farklılıklar gösterecektir. Göçmenlik başvurunuzun yönetimini kendiniz yapmak yerine Eksper Danışmanlık'ı yetkili kılmanız durumunda gecikmelerin önüne geçecek, işlemlerin hızlı ilerlemesini sağlayacak tüm adımlar atılacaktır.
S?
Niye hukuki bir hizmeti tercih etmeliyim? Başvuruyu kendim yönetemez miyim?
C.
Göçmenlik başvurularında eğitim almadığınızdan, daha önce göçmenlik anlamında bir başvuruda bulunmadığınızdan, Göçmenlik Kanunlarını ve tüm göçmenlik kategorilerini ve ilgili kriterlerini bilebilmeniz mümkün değildir.

Kendi açınızdan, çevrenizden veya internetten elde ettiğiniz bazı bilgiler ile göçmenlikle ilgili her konuyu bildiğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Şunu unutmamalısınız ki her başvuru birbirinden farklı unsurları içerir. Küçük bir hata bile başvuru süreci ile başvuru neticesini olumsuz etkileyebilir.

Hizmetlerimizi kullanmaya karar veriğinizde, göçmenlik başvurunuzun eksiksiz yapılmasını, başvuru sürecinizin profesyonel anlamda kusursuz yönetilmesini, gerçekçi bilgilere ulaşmanızı sağlayacağız.

Eksper Danışmanlık olarak, göçmen kabul eden ülkelerin yetkili organlarınca temsil izni verilmiş hukuk büroları ile göçmenlik başvurularınızda hukuk hizmet sunmaktayız.
Yetkinlik belgelerimizi görmek için tıklayınız.
S?
Göçmen olarak gitmeyi düşündüğüm ülkede Eksper Danışmanlık bana bir iş bulacak mı?
C.
Ülkelerin göçmenlik sistemine sahip olmasının sebebi yetişmiş eleman ihtiyacının kendi nüfusları içerisinden karşılanamamasıdır. Temel olarak istediğiniz şehire yerleşebilir sizin kabul edeceğiniz her türlü işte çalışma, kendi işini yapma, eğitime devam etme gibi Kanada vatandaşlarının sahip olduğu haklarla sürekli oturum ve çalışma iznine kavuşabilirsiniz. Üstelik birlikte yaşayan çiftlerde eşlerden birinin niteliklerinin uygun olması diğerinin ve varsa çocuklarının da aynı haklardan eksiksiz olarak faydalanmasına olanak sağlar.

Eksper Danışmanlık hükümetlerin sunduğu imkanların aynısını sunmaktadır. Doğal olarak başvuru yapılan kategoriye bağlı olarak hükümetin sunduğu bir iş garantisi var ise aynı imkanlar sizler için de geçerli olacaktır.
S?
Göçmen olabilmek için tüm aile fertlerimin niteliklerinin uygun olması gerekli mi?
C.
Hayır. Sadece ana başvuranın niteliklerinin uygun olması yeterlidir. Eş veya ciddi bir ilişki içinde oldukları hayat arkadaşları ve varsa çocuklar da aynı haklardan eşit olarak faydalanabilirler.
S?
Göçmen olabilmek için yapılacak başvuru ile ilgili evraklar listesini nasıl alabilirim?
C.
Göçmenlik kriterlerine göre niteliklerinizin uygunluğu tespit edildikten sonra ve başvurunuzun yönetiminde bizlere yetki vereceğiniz sözleşmemiz imzalandıktan sonra, bir kılavuz halinde başvurunuzun içinde olması gereken evraklar ve bu evrakların niteliklerinin neler olması gerektiği tarafınızla paylaşılacaktır. Doğal olarak, yıllar içinde oluşan deneyimlerimize göre hazırlanan ve göçmenlik görevlisinin kafasında oluşabilecek tüm soruların cevaplarını içeren evraklar listesini doğal olarak sadece bizi yetkilendiren müşterilerimiz ile paylaşabilmekteyiz.
S?
Ofisinize gelerek detaylı bilgi alabilir miyim?
C.
Hizmetlerimiz sadece nitelikleri göçmen olmaya uygun olan kişilere sunduğumuz için, üstelik hem sizin hem de kendi vaktimizi daha etkin kullanabilmek için göçmenlik kriterlerine uygunluğunuz yönünde bir ön değerlendirmeyi önceden yapmayı tercih ederiz. Nitelikleri uygun olan kişilerle de randevu esasıyla ofisimizde toplantı yaparak tüm süreçlerle ilgili bilgi aktarabiliriz.
S?
İstanbul dışında yaşıyorum, ofisinize gelmem gerekli mi?
C.
Eğer İstanbul'a iş veya tatil amacıyla geliyor iseniz tabii ki sizlerle tanışmayı isteriz, günümüz iletişim araçları ve teknolojisi sayesinde her türlü evrak bilgi ve dökümantasyonu kurye, telefon, faks ve email ile size ulaştırabiliriz. Bizi yetkilendirmeniz sayesinde yurt içi ve yurt dışından, (Almanya, Kıbrıs, Türk Cumhuriyetleri, hatta dünyanın neresinde olursanız olun) ofisimize gelmeden başvurularınızın yönetimini yapabiliriz.

HİZMETLERİMİZ