- YURT DIŞI OTURUM VE GÖÇMENLİK DANIŞMANLIĞI -

Charles W. PLEY

Charles W. PLEY

Charles W. Pley, hem hükümet görevlisi olarak hem de özel sektörde göçmenlik kanunları alanında 22 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Kendisi Kanada, Toronto’daki Osgoode Hukuk Fakültesi’nde hukuk okumuştur. Eski bir Kanada diplomatı ve dış vize yetkilisi olan Pley, Kanada, Ontario’da (1985) ve ABD New York’ta (1992) olmak üzere iki ruhsata sahip bir avukattır. Üst Kanada Hukuk Cemiyeti, kendisine Ontario’da ABD hukuku alanında faaliyet göstermek üzere Yabancı Hukuk Danışmanı lisansı vermiştir.

Mr. Pley, “Canadian Society of Immigration Consultants” kurumunun
9 seçkin onur üyesinden birisidir.

Mr. Pley, Detroit’teki Kanada Başkonsolosluğu’nda vize yetkilisi, Singapur’da Kanada Yüksek Komisyonu’nda, Almanya’da Kanada Konsolosluğu’nda ve Kanada, Ottowa’daki Ulusal Merkezde Konsolosluk Hukuk Danışmanı olarak ve Göçmenlik İşleri Şubesinde görev yapmıştır. Kendisi ayrıca Tayvan ve Vancouver’de de görev yapmış olup, 1994′ten bu yana, şirketler, yüksek gelirli şahıslar ve profesyoneller için Kanada ve ABD göçmenlik müracatları yönetiminde faaliyet göstermektedir. Oakville, Ontario ve New York City’de ofisleri bulunmaktadır.

Mr. Pley, özellikle ABD ve Kanada’ya ticari göçmenlik alanında tanınmış bir uzmandır. Bu alanda bir çok yayınlanmış makalesi, Baro’da ve Hukuk Birliği Sürekli Yasal Eğitim seminerlerinde sunumları bulunmaktadır.

Daha önceki Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Mr. Denis Coderre, Charles W. Pley’i Göçmenlik Danışmanlarının Düzenlenmesine ilişkin Özel Bakanlık Danışmanlık Komisyonu’na atamış, buradaki çalışmalarının sonucunda Bakana avukat olmayan göçmenlik danışmanlarının düzenlenmesi hakkındaki mevcut düzenlemede taslak olarak kullanılmak üzere bir rapor sunmuştur.

Mr. Pley, göçmenlik konularında bir çok makale yayınlamış, Göçmenlik Yetkililerine yönelik eğitim vermek üzere CIC tarafından davet edilmiş ve Kanada’daki hükümet yetkililerine göçmenlik politikasında danışmanlık yapmıştır. Toronto’daki Seneca College için çok önemli olan Göçmenlik Sertifika Programı danışmanlık kurulunda bulunmuş ve söz konusu okulda, Kanada Göçmenlik Uygulama ve Prosedürleri hakkında ders vermiştir. Kendisi, (şimdiki Kanada Profesyonel Göçmenlik Danışmanları Derneği’nin öncüsü niteliğinde olan) Kanada Göçmenlik Danışmanları Derneği eski başkanı ve Profesyonel Göçmenlik Danışmanları Örgütü eski Başkanıdır. Kendisi aynı zamanda Kanada Barosu Vatandaşlık ve Göçmenlik Dairesi üyesidir. Ayrıca, Kanada Barosu Vatandaşlık ve Göçmenlik Bölümü üyesi, Ontario Barosu, Uluslararası Baro ve Amerika Göçmenlik Avukatları Derneği üyesidir.

Charles W. Pley, LL.B.,

Barrister and Solicitor (Ontario, Canada)
Attorney and Counselor-at-law (New York, USA)

IMMIGRATION SOLUTIONS LAW GROUP
Canada & U.S.A. Immigration Law
E-mail: charles@immsolutionslaw.com
Website: www.immsolutionslaw.com

Greater Toronto
Immigration Solutions Law Group
1400 Cornwall Road, Unit 9
Oakville, ON Canada L6J 7W5
Tel:  00 1 905-829-3888
Fax: 00 1 905-829-2100

Üye olunan kurumlar:
Charles W. PLEY Üyelikler

HİZMETLERİMİZ